Kominy i kominki e-kominki.org

From the Blog

piec koza na drewno

Piec „KOZA” K9 (kratki.pl) – Recenzja

Stylowy piec typu Koza

Żeliwna Koza K9 z płaszczem wodnym i z wylotem fi 150 to idealny nabytek dla tych, którzy chcą ogrzewać swój niewielki domek jednorodzinny w smacznym stylu. Wyrób ten nadaje się również do ogrzania nieco większego domku szeregowego, który nie znajduje się na końcu szeregu. Lecz największą zaletą tej konkretnej konstrukcji jest styl wykonania oraz duża szyba przez którą widać jak pali się drzewo.

Koza K9 to relatywnie kosztowne rozwiązanie w porównaniu z tańszymi piecami na węgiel i wkładami kominkowymi do zabudowy. Lecz nie zapominajmy, że jest to piec koza z płaszczem wodnym, a do tego można w nim palić sezonowanym drewnem o długości do 35 centymetrów i opcjonalnie brykietem węgla brunatnego. Podłączenie jej do innego przewodu spalinowego też wydaje się dość prostą operacją. No bo nie jest to konstrukcja wymagająca obudowy z cegły, którą w razie przenosin trzeba rozbierać, następnie wynosić gruz i zamiatać pył. Potem znowu przychodzi pora na zatrudnianie specjalisty, który to musi na nowo obudować wkład kominkowy.

W przypadku Kozy K9 nie ma tego rodzaju problemu. Trzeba jedynie wybić dziurę do innego przewodu spalinowego, a następnie właściwie osadzić rurę wylotową. Operacja ta nie jest czasochłonna, a gruz i pył powstały podczas wykonywania takowej dziury można wynieść w jednym przeciętnym wiaderku.

Poza tym Koza K9 jest niezwykle stylowa i jednocześnie nadaje się do ogrzewania wody, bo posiada płaszcz wodny wykonany ze stali kotłowej o grubości czterech milimetrów. No gdy nieco bardziej pomyśli się o stylu w jakim została wykonana, to dojdzie się do wniosku, że idealnie pasuje do staromodnych wnętrz i do mebli wyglądających tak jak dzieła sztuki.

Jeśli chciałbyś mieć taki piec typu koza w swoim domu to przejdź do Sklepu Kominex

piec koza na drewno

Rysunek techniczny:

piec koza na drewno wymiary

Film promocyjny:

1 comment

Have your say