Kominy i kominki e-kominki.org

From the Blog

mały tani wkład kominkowy

Wkład kominkowy JAŚ (Kratki.pl) – Recenzja

Sześciokilowatowy, ważący 61 kilogramów wkład kominkowy Jaś (firmy Kratki) to jeden z najtańszych i najłatwiej dostępnych wkładów kominkowych. Nie sprawdzi się on jeśli chodzi o ogrzanie dużego domu, ale dwa lub trzy wkłady tego typu poradzą sobie z tym konkretnym zadaniem.

Zacznijmy od prezentacji video (klip producenta):

Dlaczego ten kominek jest łatwiej dostępny od wkładów radzących sobie z ogrzaniem dużego domu jednorodzinnego? Ponieważ konkurencję robią im uniwersalne piece na paliwa stałe. No a jeśli już dochodzimy do paliw, to wkład kominkowy Jaś radzi sobie z brykietem węgla brunatnego i z sezonowanym drzewem liściastym. Można też w nim spalać sezonowane drewno iglaste, ale trzeba się nastawić na częstsze mycie szyby wkładu kominowego.

Lecz gdy już się uporamy z tymi niewielkimi niedogodnościami, to śmiało można dojść do wniosku, że wkład kominkowy Jaś jest bardzo uniwersalny jak na swoją niską cenę. Jest też dość głęboki i można wkładać do niego polana o długości czterdziestu centymetrów (mimo, że wkład nie wygląda na tak duży).

Kominek posiada też dwa doloty powietrza z wewnątrz i z zewnątrz. Ta właśnie cecha wyróżnia go na tle wielu innych tanich wkładów kominkowych oraz to, że jest wykonany z czteromilimetrowej stali kotłowej wycinanej laserowo i giętej na giętarce wysokiej klasy.

Dodatkową zaletą korpusu wkładu kominkowego Jaś jest to, że spawany był w osłonie gazu szlachetnego, co zapewnia bardzo dobrą jakość spawów i w znaczący sposób wydłuża okres eksploatacji wkładu.

Wkład ten posiada także radiatory, czyli częściowo zaokrąglone podłużne blachy wystające z jego boków. To właśnie dzięki nim Jaś tak wydajnie ogrzewa wnętrze niewielkiego salonu, wtedy gdy na zewnątrz pogoda jest dosłownie koszmarna. Dzięki nim ten konkretny model daje bardzo dużo ciepła i wypada równie dobrze, co o wiele droższe ekskluzywne modele.

Jeśli chciałbyś poznać cenę tego wkłądu, lub zobaczyć inne małe wkłady kominkowe, to zapraszamy na stronę:

mały tani wkład kominkowy – Sklep Kominex

Galeria produktu:

Parametry wkładu Kratki Jaś:

wkład kominkowy wymiary

1 comment

Have your say