Kominy i kominki e-kominki.org

From the Blog

kominy stalowe żaroodporne

Kominy dwuścienne żaroodporne

W tym wpisie opiszemy właściwości i zalety żaroodpornych kominów stalowych na przykładzie: komina dwuściennego – żaroodpornego MKDZ 30 firmy MK Żary.

30 MKDZ to jeden z najpopularniejszych i zarazem najlepszych systemów kominowych dwuściennych żaroodpornych. Producent zdecydował się na wykorzystanie szczelnej izolacji z wełny ceramicznej, dzięki której 30 MKDZ może pracować przy temperaturze nawet 600° C.

System kominowy 30 MKDZ to: 600° C i 5 lat gwarancji producenta

30 MKDZ pod względem budowy przypomina standardowy dwuścienny system kominowy, jednak ze względu na zastosowanie innych materiałów – toleruje wszystkie paliwa, a w tym m.in.:

•         paliwa stałe konwencjonalne,

•         paliwa stałe niekonwencjonalne (tzw. ekogroszek),

•         olej opałowy,

•         gaz,

•         drewno.

Zastosowanie systemu 30 MKDZ

System kominowy dwuścienny żaroodporny 30 MKDZ wykorzystuje się zarówno przy kominkach pokojowych, jak i wszelkiego rodzaju kotłach opalanych paliwami stałymi.

Inżynierowie projektujący instalację zdecydowali się na taką budowę 30 MKDZ, aby ten nie ograniczał użytkownika co do położenia urządzenia grzewczego w domu (niezależnie od położenia na ternie nieruchomości, komin wyprowadza się na zewnętrzną część obiektu i montuje tuż przy elewacji).

W przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów dwuściennych, 30 MKDZ występuje wyłącznie w wersji Premium (pełna tolerancja na paliwa stałe, podwyższona odporność na temperaturę, profesjonalna izolacja o grubości 30 milimetrów).

System 30 MKDZ został objęty 5-letnim serwisem gwarancyjnym.

Have your say