Kominy i kominki e-kominki.org

Trwały komin dwuścienny

W tym artykule postaramy się przybliżyć komin dwuścienny: MKD

Szukasz kompleksowego, wydajnego systemu do budowy zewnętrznej instalacji odprowadzania spalin? MKD to model, którego zakup warto rozważyć.

Czym jest system dwuścienny MKD?

MKD to wykonany z odpornych na działanie wysokich temperatur system, który wykorzystuje się do usuwania spalin z kominków pokojowych lub tzw. konwencjonalnych kotłów atmosferycznych.

Ze względu na swoją unikalną budowę, system kominowy dwuścienny MKD pozwala na dowolne położenie jednostki grzewczej na terenie domu mieszkalnego lub obiektu przemysłowego, ponieważ sam komin jest prowadzony po zewnętrznej stronie budynku tuż przy ścianie.

System kominowy dwuścienny MKD jest dostępny w dwóch różnych wersjach:

•         Standard,

•         Premium.

Wersja standardowa została zaprojektowana z myślą o odprowadzaniu spalin ze spalanego oleju opałowego oraz gazu. Z kolei system Premium może być wykorzystywany także przy kotłach na paliwa stałe i oleje.

Zarówno Standard, jak i i Premium charakteryzują się 30-milimetrową grubością izolacji, pracują na sucho w podciśnieniu.

System kominowy dwuścienny MKD to 20 lat gwarancji producenckiej

Do produkcji systemu kominowego dwuściennego MKD producent wykorzystał komponenty o podwyższonej żywotności (tolerancja temperaturowa sięga 600° C), dzięki czemu każdy z nich jest objęty 20-letnim systemem gwarancyjnym.

System kominowy dwuścienny MKD spełnia wszelkie surowe dyrektywy Unii Europejskiej (system z certyfikatem CE).

Gdzie kupić taki komin? Zapraszamy na naszą stronę: kominy dwuścienne kwaso-żaroodporne MKD gdzie znajdziecie kominy firmy MK Żary w dobrej cenie (oferujemy sporo wysokości komina i różne średnice).